Cukroví pro seniory
15. prosince 2020 Z Charity Kaplice

Cukroví pro seniory

Letos snad poprvé za dlouhá léta nebylo možné se potkat s klienty na Vánočním posezení a navodit se na sváteční atmosféru. Proto pro nás bylo velké překvapení, když nás kontaktovala paní učitelka ze ZŠ ve Velešíně. Žáci 7. B upekli cukroví, udělali balíčky a s naší pomocí, předají balíčky seniorům ve Velešíně. 

Jak umí být puberťáci laskaví a myslet na druhé…
Když jsem přišla s nápadem, že v rámci hodiny pracovní výchovy upečeme cukroví pro místní seniory, tak byli všichni žáci nadšení… Žáci i senioři mají v této nelehké době něco společného - přišli o mnoho způsobů, jak trávit volný čas, či jak se setkávat s přáteli. Epidemiologickou situaci můžeme ovlivnit pouze svým zodpovědným chováním, ale proč navíc neudělat někomu radost?

Vybrali jsme dva recepty – linecké a skořicové sušenky. Nakoupili potřebné ingredience, rozdělili se do skupin a práce mohla začít. Bylo milé vidět, že se z práce stala smysluplná zábava. Kdo měl zrovna volné ruce, pomáhal druhému, a krásně nám to šlo od ruky. Poslouchali jsme vánoční písně, z trouby se linula vůně vanilky a skořice, užili jsme si i mnoho legrace.

Doufáme, že s balíčkem ne vždy dokonalého, ale s láskou připravovaného cukroví, jsme přenesli do domovů obdarovaných
seniorů trochu té pohodové vánoční atmosféry, a že jim cukroví chutnalo.

Šťastný nový rok a mnoho zdraví a pohody přejí žáci 7.B

Obdarovaným toto hezké gesto udělalo velkou radost, rozzářilo úsměv i slzy radosti se zablýskly v jejich očích. Děkujeme.

Tým Charitní pečovatelské služby Velešín

Vilma Štěpánová

Pracovnice v sociálních službách pověřená vedením sociální služby
Tel.: 731 604 449 E-mail: cbywRWil0inx5f56LTxk6-~905prRb~lW5pJ