NZDM v nouzovém stavu
23. dubna 2020 Z Charity Kaplice

NZDM v nouzovém stavu

Naše nízkoprahové kluby Depo, Molo a DéDéčko fungují i v nouzovém stavu. Jsme ve spojení s uživateli klubů online!

  • Z důvodu nouzového stavu jsou všechna NZDM zavřena od 18. 3. 2020 až do odvolání.
  • Všichni pracovníci nyní pracují z domova.
  • Porady se konají přes videohovory dle potřeby.
  • NZDM pracují intenzivně přes sociální sítě, emaily, telefonní hovory a sms zprávy.
  • Děti jsou informovány pravidelně o dostupnosti pracovníka na soc. sítích, a to v prázdninovém režimu.
  • Vše je zapisováno do evidenčního programu PePa.

NZDM Depo:
Programu na Duben, průběžně se zveřejňují výzvy, např. vyfoťte se s rouškou a vysavačem, nebo zkuste vyfotit svého mazlíčka v roušce, a pokud nemáte zvíře, tak plyšáka. Další výzvou je poznávačka domácích prací a zemí podle smajlíků.

DEPO 2DEPO 1DEPO 3

NZDM Molo:
V dubnu se zaměříme na prevenci, a to konkrétně na posílení imunity. V rámci toho tématu budou uživatelé seznámeni se zdravou stravou a obsahem vitamínů ve stravě. Dále máme připraveny výzvy týkající se posílení imunity. V následujících dnech s dětmi budou probrány jednotlivé rady a typy, které jsou na obrázku např. 
Strava – dětem ukáži potraviny bohaté na vitamíny. Řekneme si, co jsou superfoods, budeme mluvit o stravě a pitném režimu. 
Cvičení – př. vytvořím výzvu na plank, stojku atd. Děti tak mohou překonávat sami sebe i ostatní. 
Spánek- řekneme si, jak je spánek důležitý a s tím i spojená relaxace a odpočinek. 
Otužování – řekneme si, proč bychom se měli otužovat a co tělu otužování přináší. 
A v neposlední řadě si řekneme něco o pozitivním myšlení. V krátkosti se pobavíme o Velikonocích.

InkedMOLO 3_LIInkedMOLO 4_LIInkedMOLO 6_LIInkedMOLO 7_LI
Vytvořili jsme výzvu, ve které měly děti posílat fotky svých roušek. Své fotky dávaly do komentářů pod příspěvek. Do výzvy se zapojilo i NZDM Depo.

MOLO 1InkedMOLO 5_LI

NZDM DD:
Výzva kočičích uší! – na začátku měsíce začala akce, které se může zúčastnit prakticky každý. Po přihlášení jsou na profil posílány nejrůznější otázky, úkoly, které ačkoliv nejsou náročné, tak pracují s kreativitou, a také se snaží zjistit psychický stav zúčastněných. Ačkoliv účast velká není, někteří se tyto výzvy snaží pokořit. Úkoly jsou různé. Od fotografií, přes malování obrázků, popisování neznámých předmětů až po znalosti různých filmů.

InkedDD 7_LIInkedDD 1_LI
InkedDD 2_LIInkedDD 3_LIDD 4

Naší prioritou je udržet stálý kontakt – ačkoliv v programu sotva bude doučování, připomínání, že jsme aktivní a k dispozici je velmi důležité

DD 6 DD 5

Discord – Krom klasické FB základny je zprovozněn pro NZDM i discord! Tento komunikační program neslouží pouze ke komunikaci mezi službami, ale také pro uživatele – jak je známo, mnozí uživatelé DéDéčka jsou příliš mladí na využívání FB služby, je třeba jim nabídnout i jinou alternativu. Do samotného discordu se můžete přihlásit zde! https://discord.gg/93DT3w
Kanál bude uveřejněn v nejbližší době na fb profilu NZDM, s tím, že si jej klienti mezi sebou rozešlou. 
Pojď si zahrát! – Mnozí klienti tráví čas hraním nejrůznějších her se svými kamarády, což je pro ně mnohdy daleko atraktivnější, než přednáška o správném nošení roušek. Po uvedení discordu se plánuje možnost využít různých online – her, při kterých bude vedena konverzace s uživatelem, zjišťující jeho stav.
Čarodějnice – ačkoliv je pálení čarodějnic v nedohlednu, jistě se tato slavnost promítne na nějaké online akci. Ta bude jistě lépe definována po rozhovoru s uživateli, aby odrážela co nejvíce jejich zájem.


Pohled do práce NZDM v nouzovém stavu prostřednictvím článku pro Vás připravili pracovníci NZDM Depo, Molo a DéDéčko