Tak jsme se konečně dočkali Zobrazit fotogalerii
18. září 2020 Z Charity Kaplice

Tak jsme se konečně dočkali

Klienti SR Tolerance se konečně 15. 9. 2020 dočkali vytouženého výletu. Ten den byl pro ně vybočením z běžných činností, které vykonávají při návštěvách ve službě.

Setkali jsme se na autobusovém nádraží v Kaplici a společně se dopravili do cíle, tentokrát do Rožmitálu na Šumavě. Odtud jsme se vydali po krásné lesní cestě ke svému cíli poutní kapli P. Marie Pomocné. Cestou, která vede lesem, jsme dokonce našli i pár hub, ze kterých měl každý nálezce velkou radost. U kapličky je uzpůsobené ohniště k opékání a tak jsme rozdělali oheň a opekli si dobroty přinesené s sebou. Po vydatném občerstvení si klienti poslechli pověst, která se váže k tomuto místu, a obdivovali malé kapličky, které bývaly součástí křížové cesty ke kapli.

Cesta zpět lesem byla o mnoho snazší, než cesta nahoru a tak jsme nasbírali síly ještě k návštěvě místního kostela Sv. Šimona a Judy, který je moc hezký.

Unaveni, ale šťastni jsme dorazili do Kaplice, kde už na nás čekali rodiče. Všem se nám výlet moc líbil a odnesli jsme si mnoho krásných dojmů a zážitků.