Vánoce v Toleranci
15. prosince 2020 Z Charity Kaplice

Vánoce v Toleranci

Letošní atmosféra kolem Vánoc je trochu jiná. Není tedy divu, že i my v Toleranci jsme museli částečně pozměnit své plány, přizpůsobit se situaci a hlavně dodržovat veškerá bezpečnostní a hygienická pravidla.

Je nám hodně líto, že jsme nemohli prodávat své výrobky na dušičkových a vánočních trzích a podívat se společně na rozsvícení vánočního stromu. To, ale nemění nic na tom, že chodíme na procházky po krásně vyzdobeném městě, povídáme si o vánočních zvycích, o tom jak každý z nás bude trávit vánoční čas. V Toleranci jsme si ozdobili stromeček, vyrábíme přáníčka pro své blízké, posloucháme koledy, tvoříme ozdoby a vyměňujeme si recepty na cukroví.

Sice letos přijdeme o setkání s rodiči na vánoční besídce, ale přesto si uděláme malou soukromou besídku, protože každý z nás něco umí, něco nového se naučil a rád se pochlubí i ostatním, kteří to ocení potleskem.

Co nesmí chybět je i tradiční slavnostní oběd, krásně nazdobený stůl, kopa bramborového salátu, mimochodem, ten umí naši klienti excelentně, a smažený řízek. Po obědě ještě uklidíme, abychom se po vánocích mohli vrátit do čistého a příjemného prostředí.

A s přáním klidných, krásných a pohodových Vánoc všem lidem, se rozejdeme do svých domovů.

Alena Sejková

Pracovnice v sociálních službách SR Tolerance
Tel.: 734 435 442 E-mail: WerxRWi_5dBFRYUS68CvZ194YanBZd54Ys