DEPO KAPLICE – CO SE U NÁS DĚJE OD ZAČÁTKU ROKU?

DEPO KAPLICE – CO SE U NÁS DĚJE OD ZAČÁTKU ROKU?

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Depo je klub, který je určen pro každého ve věku 11-20 let. Jedná se o službu, ve které může kdokoliv trávit efektivně svůj volný čas. Klub je vybaven fotbálkem, šipkami, kulečníkem, stolním tenisem a velkým výběrem stolních her, které je možno volně využívat. Dále je možnost promítání filmů na přání, doučování, tvoření, ale především možnost popovídat si nebo se svěřit se svým trápením a společnými silami tak můžeme najít nějaké řešení. Sídlíme na adrese Horská 740, a máme otevřeno každý den od pondělí do čtvrtka 12:00-17:00, v pátek od 12:00 do 16:00.

V měsíci lednu jsme se v souvislosti s novým rokem věnovali tématu – novoroční předsevzetí. Společně s uživateli jsme vedli diskuzi o tom, zda něco chtějí na sobě změnit nebo v čem by sami sebe chtěli zlepšit. Uživatelům tak byla nabídnuta pomocná ruka pro případ, že by se o nějakou změnu chtěli alespoň pokusit.

Zamilovaný únor nebyl věnovaný ničemu jinému než lásce. Nešlo však o lásku pouze k okolnímu světu ale i k člověku samotnému. Společně jsme si povídali o tom, že člověk nemusí mít rád pouze jiného člověka, ale i domácího mazlíčka, nějakou konkrétní věc nebo svůj koníček. Uživatelé přemýšleli nad otázkami týkající se toho, jak vidí sebe ve svých očích, jak se starají o svůj zevnějšek, ale i o své duševní zdraví či jak dosahují vnitřního klidu.

Hlavním tématem v měsíci březnu byla životospráva. S uživateli jsme řešili jejich stravovací návyky, jak často a jaké potraviny jí či zda dodržují pitný režim. Cílem tohoto tématu bylo uvědomění si rizik spojených se špatnou životosprávou a rovněž poukázat na nedostatečný pohyb, kterému se uživatelé vyhýbají v důsledku dnešní doby, ve které dávají přednost trávení času ve virtuálním světě. V březnu se také tvořily výrobky s velikonoční tématikou na připravovaný jarmark.

Duben byl věnovaný Velikonocím. Zopakovali jsme si původ velikonočních svátků, proč se slaví a jaké jsou velikonoční zvyky. Poté jsme s uživateli debatovali o tom, jak tuto tradici slaví.

depo1depo2

Za NZDM Depo Kristina Štefániková

Tříkrálová sbírka 2019
I VY MŮŽETE POMOCI