SR Tolerance - práce na farní zahradě

SR Tolerance - práce na farní zahradě

Letos, stejně jako minulý rok, uvítali klienti a pracovníci SR Tolerance první slunečné dny prací na farní zahradě. Na letošní sezonu jsme se důkladně připravili. Pořídili jsme si nové zahradní nářadí: motyčky, hrábě, rýče, konve na zalévání, dokonce i novou sekačku. Děkujeme místnímu faráři P. Pavlu Šimákovi za poskytnutí části pozemku za budovou fary, který k nácvikům práce na zahradě využíváme již několik let. Kromě prostoru k zahradničení jsme měli na pozemku možnost umístit i venkovní posezení a gril.

Na zahrádce jsme zasadili pórek, kedlubny, špenát, brambory, petrželku a ředkvičky. Jahody jsme letos přesadili na jiný záhon, aby se jim lépe dařilo. Již nyní sklízíme první plody naší práce – ochutnali jsme jahody a ředkvičky.  Během jara a léta chodíme na zahrádku pravidelně plít a zalévat.

K údržbě zahrady patří i péče o trávník. Letos poprvé klienti zkusili práci s novou elektrickou sekačkou. Samozřejmě, že po podrobném vysvětlení, jak na to, a pod dohledem pracovníků. Po chvilce nejistoty obsluhu sekačky velmi dobře zvládli a posekali téměř celou zahradu.

Prací na zahradě si klienti služby procvičují jak manuální zručnost, tak i schopnost se o něco pravidelně starat. Klienti tak získávají nové kompetence pro práci v zahradnictví, využít je mohou v pracovním procesu nebo k pomoci rodičům na vlastní zahradě.

P6050351

 

Autor článku: Ludmila Marková a Petr Šípek

Mgr. Ivana Žáčková

I VY MŮŽETE POMOCI