Letní dny DéDéčka
28. září 2020 Z Charity Kaplice

Letní dny DéDéčka

Dveře DéDéčka jsou stále otevřené! I navzdory nepěkným dům plných desinfekce a roušek NZDM v Dolním Dvořišti funguje. Stále nabízí terapeutickou činnost pro děti různých věkových tříd, bezpečný prostor či pomoc v nejrůznějších ohledech. A co uživatele, kteří zavítají do DéDéčka vlastně čeká? Výtvarné techniky. Hry. Zajímavé rozhovory, či pomoc se školou, bude-li to třeba. Stejně tak nabízíme i pomoc v problémech, kterým nejmenší mohou čelit. Jak je známo, NZDM funguje na principu důvěry, kterou si pracovníci získávají právě pomocí zmíněných her, malování, či rozhovorů na téma, které uživatele zajímá. Krom toho, NZDM neslouží jen k řešení problémů uživatelů, ale také jejich prevenci. 

A co DéDéčko prožilo za poslední uplynulé období? 

Letos se bohužel, díky situaci žádné „Dny plné zážitků“ nekonaly, jak je pro DéDéčko obvyklé. I tak byla služba uživatelům dostupná, ač s jistými omezeními. A že prostory NZDM rozhodně využívané byly! Téma za poslední období se točilo hlavně kolem zvířecích společníků a mazlíčků. Mluvilo se, jaká zvířata mají děti doma, jak k nim přistupovat, i jaké společníky by v dospělosti chtěli mít. Poukazovalo se i na zajímavosti z nejrůznějších koutů světa, kde mazlíčkem snadno může být i aligátor, opice, či snad i puma. Na toto téma byly hrány i nejrůznější hry či sledovány nejrůznější filmy, prohlubující vnímání člověka a přírody.

Nejpopulárnější hrou tento měsíc byla „příroda v kosce“ která procvičovala paměť a vědomosti uživatelů. Oblíbenosti se jistě dočkala i neobvyklá hra zvaná „výbušná koťátka“, která kombinuje motivy hry „UNO“ a černého Petra. 

I v následujícím období se mají klienti NZDM DéDéčka na co těšit. Byl odhlasován nový program, a ten se týká astrologie. Hvězd, souhvězdí, vesmírných dálek, planet či výzkumu, který se vesmíru týká. Mnoho uživatelů má v oblibě sci-fi, či se rádo baví nejrůznějšími představami, jak mohou některé planety vypadat, či zdali jsme ve vesmíru sami. Je rozhodně pestrá škála témat, kterými se lze ubírat, a také je zde velké množství informací, které se uživatelé mohou dozvědět.

A že nás ještě mnoho čeká! V příštích měsících! Blíží se strašidelné období Halloweenu, dušiček a i nejrůznějších svátků! Programy DéDéčka se rozhodně přizpůsobí těmto dnům, a je naplánováno i mnoho projektů a akcí, které… však prozatím zůstanou skryté. Zkazilo by to přeci dětem, které možná zavítají na tuto stránku, překvapení. 

118843858_1247418888932007_7618519435058523952_n

IMG_20200908_121529

Václav Starý DiS.

Pracovník v sociálních službách NZDM DéDéčko Dolní Dvořiště
Tel.: 739 383 480 E-mail: c8pvRf2ka8EIQOQcWiysT32938Es-Z29g