Římskokatolická farnost Dobrá Voda u Českých Budějovic - Mše za Charitu Kaplice – 8. 5. 2021
30. května 2021 Z Charity Kaplice

Římskokatolická farnost Dobrá Voda u Českých Budějovic - Mše za Charitu Kaplice – 8. 5. 2021

Dne 8. 5. 2021 se v kostele na Dobré Vodě konala mše za naši organizaci. Mši vedl prezident diecézní charity České Budějovice, páter S. Božka. Po tomto obřadu jsme měli možnost prohlédnout si faru, farní zahradu a seznámit se s řádovými sestrami z Itálie.

"Ze setkání a mše v kostele mám velmi dobrý pocit. Návštěva staré fary a farní zahrady mě nadchla. Pan prezident je vstřícný, lidský a milý člověk. O pohostinství sester ani nemluvím, pošmákla jsem si. Jejich pohostinnost byla příjemná., cítila jsem se dobře. Byl to pro mě pohodový den, jsem ráda, že jsem se zúčastnila." Š.

"Ač mnozí z nás nejsou věřícími, či pravidelně nedochází do kostela, dostalo se nám pozvání k účasti na mši prezidentem DCHČB, páterem S. Brožkou.  Cesta do Dobré Vody byla sice dlouhá, ale zážitek stál rozhodně za to. Samotná mše nakonec byla určena pro nás a mnozí se modlili právě za Charitu Kaplice, přejíc jí úspěchy i štěstí. Přestože ne všichni se obrací k bohu, rozhodně mnohá srdce pookřála a dostal se do nich slastný pocit hrdosti, pýchy i motivace. Pozvání na oběd a prohlídka prostor kolem farnosti se již nesly v duchu zcela společenském a rovněž příjemném – kdo by to byl čekal, že prezident Diecéze chová ve svém volném čase včely, pěstuje květiny či dokonce křižuje trávník zahradním traktůrkem ve snaze donutit trávu k poslušnosti. Dostalo se nám také pozvání na oběd, který připravily sestry ze vzdálené Itálie. Jejich italské speciality byly vskutku vynikající. Jednalo se tedy o velmi příjemný zážitek, který nám vlil energii do žil a mír do duší – a rozhodně za něj děkujeme!" V.

"V sobotu 8. května jsem se zúčastnila s paní ředitelkou Ivanou Žáčkovou a dalšími pracovníky naší organizace mše za Charitu Kaplice na Dobré Vodě.V tento den nám velmi přálo počasí, celé setkání, bylo prosvícené teplem a světlem. Poprvé jsem se setkala s otcem Stanislavem, z kterého vyzařoval klid, láska a světlo. Já, jelikož jsem z řad věřících, jsem v tuto chvíli ucítila propojení mezi otcem Stanislavem a Bohem. Po seznámení jsme se všichni sešli na mši, kterou vedl otec Stanislav. Po mši jsme byli pozváni na faru. Otec nám ukázal jeden z jeho koníčků, kterým je chov včel. Včeličky byly v neskutečném klidu, tak jako by věděly, že mají svůj domov na faře a že jsou zde také z nějakého poslání. Celé naše setkání bylo ukončeno pozváním na oběd k řádovým sestrám, které všechny pocházejí z Itálie. Každá ze sester se nám představila, byla jsem překvapena, že sestry mluví dobře česky a rozumějí nám.  Byli jsme pohoštěni pravou italskou pizzou a koláčem, celé pohoštění bylo zhotoveno právě sestrami. Bylo to skvělé, výborné, ochutnali jsme pravé domácí italské dobroty, které byly dělány s láskou. Troufám si říct, že italské nebe v puse a břiše.  Myslím si, že každý z nás má zážitek na celý život nejen z jídla, ale z toho klidu, pohody, vstřícnosti a lásky, která nás doprovázela po celý den." D.

"Přivítala jsem možnost, že nás mohlo jet více. Při mši se mi nesmírně ulevilo, pocítila jsem v sobě klid a pohodu. Tento pocit jsem už dlouho neměla! Omlouvám se, že jsme Vám "prošmejdili chalupu", ale obdivovali jsme ji už při příjezdu a byli jsme zvědaví, jak vypadá zevnitř. No, řekněte, komu se jen tak povede prohlédnout si starou faru od sklepa až po půdu ????????. A  pokud jde o sestry a jejich milé, příjemné jednání a pohoštění? ...lepší pizzu jsem nikdy nejedla a mrzí mne, že už mi můj žaludek  už nedovolil ochutnat houbovou." I.

S kolegy jsme se shodli, že to byl moc hezky strávený čas. Děkujeme.

Mgr. Ivana Žáčková

Ředitelka / statutární zástupce
Tel.: 731 604 509 E-mail: ~.qs-3b6LTxk6-~905prRb~lW5pJ